Roland Garros IV.

 

Yazarımız Bekir Emre'nin bugünkü yazısı...

“Şeytan Toprağı ya da Kırmızı Pislik (Toz)” diye de anılan kiremit tozu karıştırılmış Roland Garros kortları yıldızları öğütmeyi sürdürüyor. Organizasyonu memnun eden bir olgu da maçların çoğunun 3 sette bitmesi ve 5 sete uzayan maçların neredeyse yok denecek kadar az olması. Erkeklerde, ikinci turda 22 maç 3 sette biterken, 8 maç 4, 2 maç ise beş sete uzamış. Kadınlarda ise 18 maç üç sette, 14 maç ise iki sette bitmiş.

İlk 2 tur sonunda elenen seri başları ve yıldızlar:
Erkeklerde:
Aleander Zverev
Tsonga
Berdych
Sock
Kyrgios
Karlovic
Muller
Querrey
Ferrer
Simon
Tomic
Coric
Mischa Zverev

Kadınlarda:
Kerber
Makarova
Puig
Vinci
Kvitova
Bertens
Baroni
Jankovic
Gavrilova
Cibulkova
Konjuh
Bouchard

Kimsenin başarısızlığından mutluluk çıkaracak bir yapım yoktur. Ama iyi şeylerle ancak iyi insanların karşılaştıklarıa inanırım. Eugeni Bouchard gibi cin olmadan şeytan çarpmaya
çalışanlardan utanırım. Kendi eksikliklerini magazin basınına sürekli beyanatlarla ve başkalarının açmazlarıyla, kusurlarıyla örtmeye çalışmak hele sporda ne ayıp. Başta Sharapova,  rakipleri ya da organizasyon komiteleri  ile ikide bir de zaman harcayacağına bu süreyi çalışarak kullansa belki de sağdan soldan halka yemeyecek!

Keys
Konta
Strycova
Pavlyuchenkova
Safarova
Vandeweghe

Bugün izlemenizi önerebileceğim maçlar:

Muguruza – Putintseva (ilk maç).
CarrenoBusta – Dimitrov (“     “  ).
Rogers – Mladenovic (2. Maç) Rogers Çağla’yı eleyen ABD’li.
Thiem – Johnson
Djokovic – Shwartzman

Bugün Nadal’ın rakibi olacak Gürcü Basilashvili antrenmanlarını İstanbul’da Koza-WOS’ta yapmakta ve antrenörü de aynı tesisin baş hocası Gavin Hopper’dır. Basilashvili’nin babası da Gürcistan Opera ve Balesinin baletlerinden biridir.

Hoşkalınız.